09 Grudzień 2016 06:44
Info o ''Białym Misiu''


Adres: ul. Witczaka 1
44-330 Jastrzębie-Zdrój
E-mail: bialymis@jasnet.pl
KRS: 0000334873
NIP: 633 220 00 86
Regon: 241344827
Deklaracja członkowska: Plik .doc, Plik .pdf

  


Z naszej galerii
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 58
Najnowszy użytkownik: Kamilaolszew
Niedzielna kąpiel przejdzie do HISTORII!

Wiecie co? To było genialne! Kąpiel barbórkowo-mikołajkowa okazała się strzałem w dziesiątkę. W niedzielne popołudnie na Kąpielisku Zdrój zobaczyliśmy naprawdę świetną ekipę ludzi, którzy kochają to, co robią. A kochają, z wzajemnością, lodowatą wodę.

Panie w ubiorach mikołajkowych (które zostały częściowo zrzucone!) i panowie w strojach górniczych zrobili piorunujące wrażenie. Nasz klub zadbał też o upominki dla najmłodszych morsiątek, które po sesji zdjęciowej otrzymały prezenty od białomisiowego Mikołaja. Ponadto każdy, kto zadbał o przebranie, mógł liczyć na słodkości z rąk samej Pani Prezes. Warto dodać, że gościem naszej kąpieli, niestety na razie tylko biernym, był przewodniczący Rady Miasta Łukasz Kasza. Ponadto należy wspomnieć, że przed kąpielą minutą ciszy uczciliśmy pamięć tragicznie zmarłych górników z kopalni Rudna.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tej szalonej kąpieli. Obyśmy już wkrótce mieli okazję powtórzyć tę jazdę z innej okazji!

Galeria zdjęć z kąpieli barbórkowo-mikołajkowej >>>


Uwaga! Kąpiel Barbórkowo-Mikołajkowa!

W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Barbórkę. Nie jest wielką tajemnicą, że wiele Białych Misiów jest związanych z górnictwem i ten dzień jest również ich świętem. Ponadto dwa dni później mamy Mikołajki, a te tradycyjnie już obchodzimy przy okazji pierwszej lub drugiej grudniowej kąpieli. Tym razem połączymy obie imprezy. Zapraszamy na Kąpiel Barbórkowo-Mikołajkową i zachęcamy (a wręcz przymuszamy!) naszych klubowiczów do przebrania się w okolicznościowe stroje. Panie prosimy o ubiór mikołajkowi, a Panów - o stroje górnicze. Mamy nadzieję, że nie zawiedziecie!


Zapraszamy na spotkanie z "Białym Misiem"

Zapraszamy wszystkich pasjonatów morsowania i nie tylko na oficjalne spotkanie z przedstawicielami naszego klubu, które odbędzie się 23 listopada o 16:00 w Jastrzębskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Wrzosowej. W ramach spotkania swoją przygodę z kąpielami zimnowodnymi przedstawią nasi weterani: Stanisław Sunita, Adolf Merkel oraz Jerzy Gawliczek.

Prelekcja będzie poświęcona również statutowej działalności klubu i celom propagowania zdrowego trybu życia. Zainteresowani członkostwem w Jastrzębskim Klubie Morsów "Biały Miś" będą mogli dowiedzieć się również, jak do nas dołączyć.

Szczegóły można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej >>>


Pierwsza śnieżna kąpiel w tym sezonie!

Trzy tygodnie po inauguracji sezonu jastrzębskie morsy doczekały się wreszcie namiastki zimowych warunków. Tradycyjna niedzielna kąpiel na basenie przy ul. Witczaka po raz pierwszy tej jesieni odbywała się przy padającym śniegu oraz temperaturze oscylującej wokół zera, przy czym odczuwalny poziom chłodu bez wątpienia miał wartość ujemną.

Na Kąpielisku Zdrój nie zabrakło Neptuna, czyli niemal 80-letniego Stanisława Sunity, a także małych foczek i morsiątek, które odważnie wtargnęły do lodowatej wody. Korzystając ze sprzyjającej aury w niedzielne popołudnie wykąpało się ponad siedemdziesiąt osób. Zobaczcie, jak z ochłodzeniem radzą sobie zawodowcy! Zapraszamy do galerii zdjęć z pierwszej w tym sezonie śnieżno-mroźnej kąpieli naszych pasjonatów morsowania. Za piękne fotografie dziękujemy pani Magdalenie Kowolik!

Galeria zdjęć z pierwszej śnieżnej kąpieli >>>


Sezon oficjalnie rozpoczęty!

- Sezon 2016/2017 uważam za otwarty! Zapraszam w każdą niedzielę na basen w Zdroju - oznajmił wszem i wobec nasz Neptun, Stanisław Sunita. W ten sposób rozpoczęliśmy kolejny sezon kąpieli zimnowodnych, choć... tego zimna na razie było jak na lekarstwo. Temperatura wody to kilka stopni powyżej zera, natomiast powietrza - nawet upalne trzynaście! Ale jak mus, to mus - sezon trzeba zacząć.

W niedzielnej kąpieli na pięknym obiekcie przy ul. Witczaka, na którym spotykamy się dzięki przychylności Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, wzięło udział grubo ponad pół setki morsów doświadczonych i tych rozpoczynających dopiero przygodę z lodowatą wodą. Nie zabrakło nawet małych morsiątek, które weszły do wody z rodzicami. Chwalimy te "Białe Misie", które przebrały się na okoliczność inauguracyjnej kąpieli i ganimy pozostałych licząc, że na kolejnych tego typu imprezach nie zawiedziecie oczekiwań naszej Pani Prezes! No i gratulujemy świetnego owocowego przebrania Stanisławowi Haśkiewiczowi z zaprzyjaźnionego KRS TKKF Morsy.pl!

Na inauguracyjnej kąpieli nie zabrakło pysznej grochówki, której wielki sagan został błyskawicznie opróżniony. O zupkę zadbał tradycyjnie już Marek, natomiast o wspaniałe wypieki - nasze piękne dziewczęta, które rozgrzewały nas w ten mimo wszystko chłodny dzień.

Dziękujemy za pierwszą kąpiel i zapraszamy do galerii zdjęć z tej niezapomnianej imprezy!

Galeria zdjęć z uroczystej inauguracji sezonu >>>


Biały Miś na Facebooku

Dołącz do nas!
Ostatnio dodane zdjęciaSto pytań do...
Gdzie się kąpiemy?
Na Kąpielisku Zdrój, ul. Witczaka 1, Jastrzębie Zdrój. Tam na dole, przy Parku Zdrojowym.

A kiedy się kąpiemy?
W każdą niedzielę o 15:00.

Dlaczego tam?
Bo tam jest super, ekstra i fantastycznie.

Na jakiej podstawie?
Na podstawie umowy między Jastrzębskim Klubem Morsów 'Biały Miś' i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Czy 'Biały Miś' ma poglądy polityczne?
Tak. 'Biały Miś' zdecydowanie walczy z globalnym ociepleniem. Poza tym nie jest ani czerwony, ani zielony, ani czarny, ani niebieski. Jest biały.

Czy kąpać mogą się tylko członkowie klubu?
Chcemy, aby docelowo kąpali się wyłącznie członkowie klubu, przy czym oczywiście można przyjść na próbę i wykąpać się z nami bez dołączania do klubu. Jeżeli towarzystwo i atmosfera się spodobają - zapraszamy do zostania oficjalnym Białym Misiem :). Jednocześnie, aby brać udział w kąpieli, należy bezwzględnie wypełnić wręczane przy wejściu stosowne oświadczenie na temat akceptacji regulaminu kąpieli. Osoby, które chcą się kąpać, a nie wypełnią oświadczenia, nie zostaną wpuszczone na obiekt.

Jestem tu pierwszy raz. Co mam zrobić?
Po pierwsze wypełnić wspomniane oświadczenie, a po drugie zgłosić się do zarządu klubu, który pomoże w inauguracji nowego, morsowego etapu życia.

Co zabrać ze sobą na kąpiel?
Strój kąpielowy, ręcznik i dobry humor. Warto zabrać też czapkę i rękawiczki, a także obuwie (sportowe lub specjalne na basen), bo rozgrzewka na zmrożonym gruncie nie należy do przyjemnych.

Czy są przeciwwskazania?
Tak, nadciśnienie tętnicze.

Jak to wszystko po kolei wygląda?
Przebranie się - Rozgrzewka 10 min - Wejście do wody 30 sek do 3 min bez zamaczania głowy i dłoni - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Szatnia.

Dlaczego nie zamaczamy dłoni i głowy?
Bo przez nie ucieka najwięcej ciepła.

Ale niektórzy przecież pływali?
Jeśli będziesz biegał maratony i miał kilka lat stażu w morsowaniu, to możesz próbować pływania.

Dlaczego należy wpisywać się do księgi kąpieli?
Celem akceptacji regulaminu kąpieli w zimnej wodzie. To ekstremalna forma rekreacji wymagająca trochę więcej wysiłku aniżeli oglądanie w telewizji skoków Adama Małysza.

Czym są Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie?
Najlepszą imprezą świata, przy której wysiadają bale u Romanowów.

Copyright © Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś 2010