24 Październik 2016 10:43
Info o ''Białym Misiu''


Adres: ul. Witczaka 1
44-330 Jastrzębie-Zdrój
E-mail: bialymis@jasnet.pl
KRS: 0000334873
NIP: 633 220 00 86
Regon: 241344827
Deklaracja członkowska: Plik .doc, Plik .pdf

  


Z naszej galerii
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 58
Najnowszy użytkownik: Kamilaolszew
Sezon oficjalnie rozpoczęty!

- Sezon 2016/2017 uważam za otwarty! Zapraszam w każdą niedzielę na basen w Zdroju - oznajmił wszem i wobec nasz Neptun, Stanisław Sunita. W ten sposób rozpoczęliśmy kolejny sezon kąpieli zimnowodnych, choć... tego zimna na razie było jak na lekarstwo. Temperatura wody to kilka stopni powyżej zera, natomiast powietrza - nawet upalne trzynaście! Ale jak mus, to mus - sezon trzeba zacząć.

W niedzielnej kąpieli na pięknym obiekcie przy ul. Witczaka, na którym spotykamy się dzięki przychylności Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, wzięło udział grubo ponad pół setki morsów doświadczonych i tych rozpoczynających dopiero przygodę z lodowatą wodą. Nie zabrakło nawet małych morsiątek, które weszły do wody z rodzicami. Chwalimy te "Białe Misie", które przebrały się na okoliczność inauguracyjnej kąpieli i ganimy pozostałych licząc, że na kolejnych tego typu imprezach nie zawiedziecie oczekiwań naszej Pani Prezes! No i gratulujemy świetnego owocowego przebrania Stanisławowi Haśkiewiczowi z zaprzyjaźnionego KRS TKKF Morsy.pl!

Na inauguracyjnej kąpieli nie zabrakło pysznej grochówki, której wielki sagan został błyskawicznie opróżniony. O zupkę zadbał tradycyjnie już Marek, natomiast o wspaniałe wypieki - nasze piękne dziewczęta, które rozgrzewały nas w ten mimo wszystko chłodny dzień.

Dziękujemy za pierwszą kąpiel i zapraszamy do galerii zdjęć z tej niezapomnianej imprezy!

Galeria zdjęć z uroczystej inauguracji sezonu >>>


Zaczynamy 23 października!

Poznaliśmy datę początku kolejnego sezonu morsowego szaleństwa! Biały Miś zaprasza do udziału w pierwszej, inauguracyjnej kąpieli, która odbędzie się na Kąpielisku Zdrój w niedzielę, 23 października o 15:00. - Będzie kolorowo i wesoło. Nie zabraknie grochóweczki na dzień dobry - mówi nasza Pani Prezes Manuela.

ZAPRASZAMY!W niedzielę zapraszamy na grilla!

Zapraszamy wszystkie Białe Misie do udziału w Rodzinnym Grillowaniu w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego. Impreza z udziałem Pani Prezydent odbędzie się w najbliższą niedzielę. Początek o 16:00. Zachęcamy do licznego przybycia (oczywiście w klubowych koszulkach!). Organizatorzy zapewniają miejscówkę do upieczenia wszystkiego, co tylko przyniesiecie i co nadaje się do jedzenia (i nie zostanie skonfiskowane przez antyterrorystów lub sanepid).


Biały Miś na Dniach Jastrzębia 2016

W miniony weekend jastrzębskie Białe Misie uroczyście zaprezentowały się podczas Dni Jastrzębia-Zdroju 2016. Grono naszych reprezentantów (żelazna kadra nie zawiodła, w tym oczywiście pół-nagi Neptun) wzięło udział w sobotę w Festiwalu Organizacji Pozarządowych w Jarze Południowym oraz w Korowodzie Mieszkańców Miasta w niedzielę.

Swoją obecnością zaszczyciła nas pani prezydent Anna Hetman, którą wciąż namawiamy do zimnowodnej kąpieli. Może w nowym sezonie się uda? Warto dodać, że podczas Festiwalu Organizacji Pozarządowych nasza pani prezes Manuela wygrała nieoficjalny konkurs na najlepsze przebranie w południowej Polsce. Zobacz zdjęcia z Dni Jastrzębia z udziałem Białego Misia! Za fotografie dziękujemy naszemu patronowi medialnemu - JasNetowi.

Galeria zdjęć z Dni Jastrzębia


Czerwcowy weekend z Białym Misiem!

Wszystkie Białe Misie wzywane są do zaktywizowania swoich białych tyłków! Poza sezonem lodowatych kąpieli też jest życie. Zarząd naszego klubu zaprasza bowiem do udziału w dwóch ważnych imprezach w ramach Dni Jastrzębia. Stali bywalcy wiedzą o co chodzi, ale liczymy, że w tym roku do oficjalnego reprezentowania naszego klubu zachęcimy również inne Białe Misie.

Do zrobienia jest kilka banalnie prostych spraw - należy ubrać się w strój klubowy (obowiązkowo koszulki, ewentualnie polary; tudzież foczki mogą wziąć przykład z Neptuna i przyjść topless), zawitać na obie imprezy i godnie reprezentować klub swoją obecnością.

Chodzi tu o dwie sprawy:
1. Festiwal Organizacji Pozarządowych - 4 czerwca (sobota) w godzinach 14:00-19:00 w Jarze Południowym, gdzie nasz klub wystawi swoje tradycyjne stanowisko promujące kąpiele zimnowodne.
2. Korowód Mieszkańców Miasta - 5 czerwca (niedziela) w godzinach 15:15-16:15. Marsz odbywa się spod Biblioteki Miejskiej (ul. Wielkopolska) na Stadion Miejski. Spotykamy się pod Biblioteką o 15:00.

Zachęcamy wszystkich członków klubu do aktywnego reprezentowania Białego Misia na forum miasta!


Biały Miś na Facebooku

Dołącz do nas!
Ostatnio dodane zdjęciaSto pytań do...
Gdzie się kąpiemy?
Na Kąpielisku Zdrój, ul. Witczaka 1, Jastrzębie Zdrój. Tam na dole, przy Parku Zdrojowym.

A kiedy się kąpiemy?
W każdą niedzielę o 15:00.

Dlaczego tam?
Bo tam jest super, ekstra i fantastycznie.

Na jakiej podstawie?
Na podstawie umowy między Jastrzębskim Klubem Morsów 'Biały Miś' i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Czy 'Biały Miś' ma poglądy polityczne?
Tak. 'Biały Miś' zdecydowanie walczy z globalnym ociepleniem. Poza tym nie jest ani czerwony, ani zielony, ani czarny, ani niebieski. Jest biały.

Czy kąpać mogą się tylko członkowie klubu?
Chcemy, aby docelowo kąpali się wyłącznie członkowie klubu, przy czym oczywiście można przyjść na próbę i wykąpać się z nami bez dołączania do klubu. Jeżeli towarzystwo i atmosfera się spodobają - zapraszamy do zostania oficjalnym Białym Misiem :). Jednocześnie, aby brać udział w kąpieli, należy bezwzględnie wypełnić wręczane przy wejściu stosowne oświadczenie na temat akceptacji regulaminu kąpieli. Osoby, które chcą się kąpać, a nie wypełnią oświadczenia, nie zostaną wpuszczone na obiekt.

Jestem tu pierwszy raz. Co mam zrobić?
Po pierwsze wypełnić wspomniane oświadczenie, a po drugie zgłosić się do zarządu klubu, który pomoże w inauguracji nowego, morsowego etapu życia.

Co zabrać ze sobą na kąpiel?
Strój kąpielowy, ręcznik i dobry humor. Warto zabrać też czapkę i rękawiczki, a także obuwie (sportowe lub specjalne na basen), bo rozgrzewka na zmrożonym gruncie nie należy do przyjemnych.

Czy są przeciwwskazania?
Tak, nadciśnienie tętnicze.

Jak to wszystko po kolei wygląda?
Przebranie się - Rozgrzewka 10 min - Wejście do wody 30 sek do 3 min bez zamaczania głowy i dłoni - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Szatnia.

Dlaczego nie zamaczamy dłoni i głowy?
Bo przez nie ucieka najwięcej ciepła.

Ale niektórzy przecież pływali?
Jeśli będziesz biegał maratony i miał kilka lat stażu w morsowaniu, to możesz próbować pływania.

Dlaczego należy wpisywać się do księgi kąpieli?
Celem akceptacji regulaminu kąpieli w zimnej wodzie. To ekstremalna forma rekreacji wymagająca trochę więcej wysiłku aniżeli oglądanie w telewizji skoków Adama Małysza.

Czym są Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie?
Najlepszą imprezą świata, przy której wysiadają bale u Romanowów.

Copyright © Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś 2010