20 Wrzesień 2018 07:05
Info o ''Białym Misiu''


Adres: ul. Witczaka 1
44-330 Jastrzębie-Zdrój
E-mail: bialymis@jasnet.pl
KRS: 0000334873
NIP: 633 220 00 86
Regon: 241344827
Deklaracja członkowska: Plik .doc, Plik .pdf

  


Z naszej galerii
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 58
Najnowszy użytkownik: Kamilaolszew
Sezon 2017/2018 oficjalnie zakończony w Brennej

Za nami już nie tylko ostatnia kąpiel w sezonie, ale także impreza, którą podsumowaliśmy minione pół roku działalności Białego Misia. Członkowie i sympatycy najlepszego klubu świata wybrali się tym razem do Brennej, gdzie w cudownej atmosferze marcowego weekendu spędzili kilkanaście wspaniałych godzin, wypełnionych zimną wodą i gorącą zabawą. Szkoda, że to już koniec. Abyśmy mogli jeszcze raz poczuć tę wspaniałą atmosferę, zapraszamy do galerii zdjęć z Brennej!

GALERIA ZDJĘĆ Z BRENNEJ >>>


"Ta ostatnia niedziela..." już za nami

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Wydawałoby się, że miesiąc temu był październik, a przed dwoma tygodniami wróciliśmy z Mielna. Tymczasem to już pół roku minęło od inauguracyjnej kąpieli na początku jesieni. Przeżyliśmy słotne deszcze i syberyjskie mrozy, natomiast 25 marca 2018 roku oficjalnie zakończyliśmy sezon 2017/2018.

Na uroczystym pożegnaniu, w trakcie którego tradycyjnie utopiliśmy Marzannę i mieliśmy okazję spróbować pysznej grochówki, nie zabrakło naszych weteranów: Stanisława Sunity, Adolfa Merkla, Jerzego Gawliczka i zawsze młodej duchem Wandy Guzik, za sprawą których mogliśmy poczuć zew dawnych kąpieli. Wszak jak podkreślił Jerzy Gawliczek, mija nam kolejna dekada jastrzębskiego morsowania. Cóż można dodać? Szkoda, że te cudowne spotkania tak szybko mijają. Obyśmy się wszyscy razem spotkali w sezonie 2018/2019!

GALERIA ZDJĘĆ - OSTATNIA KĄPIEL W SEZONIE >>>


Syberyjskie mrozy niestraszne Białym Misiom

To była wspaniała kąpiel we wspaniałych warunkach! W ostatnią niedzielę lutego Kąpielisko Zdrój zostało skute lodem, a to za sprawą syberyjskich mrozów, które nadciągnęły nad Polskę. Rzecz jasna większość społeczeństwa narzeka, ale morsy są wniebowzięte, czego dowodem była kąpiel Białych Misiów!

Do lodowatej wody (choć i tak cieplejszej od otoczenia) wkroczyło dumnie kilkadziesiąt osób, od najstarszych do najmłodszych. Wprawdzie niektórzy byli wywoływani do wyjścia z basenu przez najbliższych, ale... w sumie nie rozumiemy dlaczego. Zapraszamy do galerii zdjęć z niezapomnianej niedzielnej kąpieli!

GALERIA ZDJĘĆ - SYBERYJSKA KĄPIEL 25 LUTEGO >>>


"Cześć, tu Sławomir...", czyli Biały Miś gwiazdą Mielna 2018!

To był niezapomniany zlot. A właściwie... ZLOT! Piętnaste, jubileuszowe spotkanie morsów na mieleńskiej plaży przeszło do historii i pozostawiło niezapomniane piętno w naszych umysłach i sercach. Cztery dni fantastycznej zabawy we wspaniałym gronie ludzi z każdego pokolenia, której ukoronowaniem tradycyjnie już była niedzielna kąpiel wraz z ponad trzema tysiącami innych pasjonatów zimnowodnego szaleństwa. Jakby tego było mało - gwiazdą przemarszu ulicami Mielna byliśmy właśnie my - Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś!

Stało się tak za sprawą triumfu w Turnieju Mrozoodpornych, na który składało się kilkadziesiąt konkurencji sportowych i nie tylko, rozgrywanych w piątek i w sobotę na plaży oraz w innych częściach Mielna. W tychże konkurencjach Białe Misie okazały się najaktywniejsze wśród wszystkich innych uczestników zlotu, zdobywając ponad 120 medali (w każdej konkurencji można było ich wywalczyć maksymalnie 5) i dystansując resztę stawki. Nagrodami dla naszego klubu było poprowadzenie niedzielnego korowodu morsów tuż za orkiestrą oraz okazały puchar, który uroczyście i w obecności wszystkich kąpiących się odebrała z rąk Zygmunta Chajzera (który nie zawsze orientował się, że jest w Mielnie, a nie na przykład w Łebie) oraz organizatorów nasza prezes Manuela Antos. To była wspaniała i podniosła chwila, ale... powiedzmy sobie szczerze, że Międzynarodowe Zloty Morsów składają się z samych takich cudownych momentów. Pełna relacja z naszego pobytu nad Bałtykiem - w rozwinięciu niniejszego newsa. Zapraszamy do wspomnień i galerii zdjęć!

GALERIA ZDJĘĆ - MIELNO 2018 >>>


Akcję "Mielno 2018" czas zacząć!

Na tę chwilę wszystkie Białe Misie, które miały już okazję zakosztować mieleńskiego szaleństwa, czekają cały rok. W najbliższą środę, 7 lutego o 23:00 wyruszamy nad Bałtyk na jubileuszowy, 15. Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie. Zbiórka o godz. 22:45 tradycyjnie pod Biedronką przy ul. Warszawskiej (naprzeciw Galerii Jastrzębie). Nad morzem kwaterujemy już po raz kolejny w Albatrosie. Jednocześnie zarząd Białego Misia informuje, że posiadamy jeszcze dziesięć wolnych miejsc w autobusie do Mielna (ale nocleg trzeba załatwić sobie na własną rękę). Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu na naszym profilu na Facebooku lub osobiście do prezes Manueli Antos.

Te Misie, które nie jadą do Mielna, mogą czuć się zaproszone jak co tydzień na niedzielną kąpiel na basenie w Zdroju. Gospodarzami kąpieli będą państwo Krystyna i Włodzimierz Grzęda.


Biały Miś na Facebooku

Dołącz do nas!
Ostatnio dodane zdjęciaSto pytań do...
Gdzie się kąpiemy?
Na Kąpielisku Zdrój, ul. Witczaka 1, Jastrzębie Zdrój. Tam na dole, przy Parku Zdrojowym.

A kiedy się kąpiemy?
W każdą niedzielę o 15:00.

Dlaczego tam?
Bo tam jest super, ekstra i fantastycznie.

Na jakiej podstawie?
Na podstawie umowy między Jastrzębskim Klubem Morsów 'Biały Miś' i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Czy 'Biały Miś' ma poglądy polityczne?
Tak. 'Biały Miś' zdecydowanie walczy z globalnym ociepleniem. Poza tym nie jest ani czerwony, ani zielony, ani czarny, ani niebieski. Jest biały.

Czy kąpać mogą się tylko członkowie klubu?
Chcemy, aby docelowo kąpali się wyłącznie członkowie klubu, przy czym oczywiście można przyjść na próbę i wykąpać się z nami bez dołączania do klubu. Jeżeli towarzystwo i atmosfera się spodobają - zapraszamy do zostania oficjalnym Białym Misiem :). Jednocześnie, aby brać udział w kąpieli, należy bezwzględnie wypełnić wręczane przy wejściu stosowne oświadczenie na temat akceptacji regulaminu kąpieli. Osoby, które chcą się kąpać, a nie wypełnią oświadczenia, nie zostaną wpuszczone na obiekt.

Jestem tu pierwszy raz. Co mam zrobić?
Po pierwsze wypełnić wspomniane oświadczenie, a po drugie zgłosić się do zarządu klubu, który pomoże w inauguracji nowego, morsowego etapu życia.

Co zabrać ze sobą na kąpiel?
Strój kąpielowy, ręcznik i dobry humor. Warto zabrać też czapkę i rękawiczki, a także obuwie (sportowe lub specjalne na basen), bo rozgrzewka na zmrożonym gruncie nie należy do przyjemnych.

Czy są przeciwwskazania?
Tak, nadciśnienie tętnicze.

Jak to wszystko po kolei wygląda?
Przebranie się - Rozgrzewka 10 min - Wejście do wody 30 sek do 3 min bez zamaczania głowy i dłoni - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Szatnia.

Dlaczego nie zamaczamy dłoni i głowy?
Bo przez nie ucieka najwięcej ciepła.

Ale niektórzy przecież pływali?
Jeśli będziesz biegał maratony i miał kilka lat stażu w morsowaniu, to możesz próbować pływania.

Dlaczego należy wpisywać się do księgi kąpieli?
Celem akceptacji regulaminu kąpieli w zimnej wodzie. To ekstremalna forma rekreacji wymagająca trochę więcej wysiłku aniżeli oglądanie w telewizji skoków Adama Małysza.

Czym są Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie?
Najlepszą imprezą świata, przy której wysiadają bale u Romanowów.

Copyright © Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś 2010