28 Wrzesień 2016 13:54
Info o ''Białym Misiu''


Adres: ul. Witczaka 1
44-330 Jastrzębie-Zdrój
E-mail: bialymis@jasnet.pl
KRS: 0000334873
NIP: 633 220 00 86
Regon: 241344827
Deklaracja członkowska: Plik .doc, Plik .pdf

  


Z naszej galerii
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 58
Najnowszy użytkownik: Kamilaolszew
W niedzielę zapraszamy na grilla!

Zapraszamy wszystkie Białe Misie do udziału w Rodzinnym Grillowaniu w Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego. Impreza z udziałem Pani Prezydent odbędzie się w najbliższą niedzielę. Początek o 16:00. Zachęcamy do licznego przybycia (oczywiście w klubowych koszulkach!). Organizatorzy zapewniają miejscówkę do upieczenia wszystkiego, co tylko przyniesiecie i co nadaje się do jedzenia (i nie zostanie skonfiskowane przez antyterrorystów lub sanepid).


Biały Miś na Dniach Jastrzębia 2016

W miniony weekend jastrzębskie Białe Misie uroczyście zaprezentowały się podczas Dni Jastrzębia-Zdroju 2016. Grono naszych reprezentantów (żelazna kadra nie zawiodła, w tym oczywiście pół-nagi Neptun) wzięło udział w sobotę w Festiwalu Organizacji Pozarządowych w Jarze Południowym oraz w Korowodzie Mieszkańców Miasta w niedzielę.

Swoją obecnością zaszczyciła nas pani prezydent Anna Hetman, którą wciąż namawiamy do zimnowodnej kąpieli. Może w nowym sezonie się uda? Warto dodać, że podczas Festiwalu Organizacji Pozarządowych nasza pani prezes Manuela wygrała nieoficjalny konkurs na najlepsze przebranie w południowej Polsce. Zobacz zdjęcia z Dni Jastrzębia z udziałem Białego Misia! Za fotografie dziękujemy naszemu patronowi medialnemu - JasNetowi.

Galeria zdjęć z Dni Jastrzębia


Czerwcowy weekend z Białym Misiem!

Wszystkie Białe Misie wzywane są do zaktywizowania swoich białych tyłków! Poza sezonem lodowatych kąpieli też jest życie. Zarząd naszego klubu zaprasza bowiem do udziału w dwóch ważnych imprezach w ramach Dni Jastrzębia. Stali bywalcy wiedzą o co chodzi, ale liczymy, że w tym roku do oficjalnego reprezentowania naszego klubu zachęcimy również inne Białe Misie.

Do zrobienia jest kilka banalnie prostych spraw - należy ubrać się w strój klubowy (obowiązkowo koszulki, ewentualnie polary; tudzież foczki mogą wziąć przykład z Neptuna i przyjść topless), zawitać na obie imprezy i godnie reprezentować klub swoją obecnością.

Chodzi tu o dwie sprawy:
1. Festiwal Organizacji Pozarządowych - 4 czerwca (sobota) w godzinach 14:00-19:00 w Jarze Południowym, gdzie nasz klub wystawi swoje tradycyjne stanowisko promujące kąpiele zimnowodne.
2. Korowód Mieszkańców Miasta - 5 czerwca (niedziela) w godzinach 15:15-16:15. Marsz odbywa się spod Biblioteki Miejskiej (ul. Wielkopolska) na Stadion Miejski. Spotykamy się pod Biblioteką o 15:00.

Zachęcamy wszystkich członków klubu do aktywnego reprezentowania Białego Misia na forum miasta!


Porto zdobyte, sezon zakończony!

I to by było na tyle! Białe Misie już całkowicie, nieodwołalnie i oficjalnie zakończyły sezon 2015/2016. W piątkowy wieczór w restauracji "Porto" na Złotych Łanach nasz klub tradycyjnie już w imprezowy sposób podsumował kilka ostatnich miesięcy.

Impreza w takim gronie to samonapędzający się mechanizm, istne zabawowe perpetuum mobile, stąd nawet nie silimy się na opisywanie tych niesamowitych ekscesów, jakie miały miejsce w Prima Aprilis! W każdym razie - jedzenie pyszne, alkohol zimny, a parkiet zaorany! Trzeba jednak wspomnieć, że mieliśmy również oficjalną część, w ramach której pan Jurek Gawliczek przypomniał, że jastrzębskie morsowanie to już prawie cztery dekady tradycji. Nasz kustosz klubowej pamięci wspomniał, że na początku 2017 roku będziemy w Jastrzębiu-Zdroju obchodzić trzydziestą rocznicę pierwszej pełnowymiarowej zimowej kąpieli w naszym mieście, która miała miejsce w styczniu 1987 roku na nieistniejącym już basenie przy KWK Zofiówka (wtedy Manifest Lipcowy). Uhonorowani zostali również nasi pozostali weterani - Wanda Guzik, Adolf Merkel i Stanisław Sunita. Warto dodać, że nasze zaproszenie na imprezę jako jedyny tradycyjnie już przyjął pan Zbigniew Wachowiec, redaktor naczelny naszego patrona medialnego, czyli portalu i dwutygodnika JasNet.

Na koniec warto wspomnieć, że największą niespodzianką dla naszej pani prezes Manueli Antos okazało się klubowe podziękowanie za ciężką pracę na rzecz Białego Misia. Pani Prezes - my naprawdę doceniamy tę harówę i zdajemy sobie sprawę, ile to kosztuje czasu i nerwów! Dziękujemy i prosimy o jeszcze. Jak powiedział pan Jurek Gawliczek: "A chciała nas Pani Prezes zdradzić i zrezygnować z pełnionej funkcji". Nie pozwolimy! A jednocześnie gratulujemy Żonie Dziadka oraz Mężowi Babci wspaniałej rodzinnej wieści!

Galeria grzecznych zdjęć z imprezy


Zakończyliśmy udany sezon!

- Proszę państwa, 20 marca w Jastrzębiu-Zdroju skończyła się zima - w ten sposób, parafrazując znany cytat z 1989 roku, można podsumować niedzielną kąpiel Białych Misiów na basenie w Zdroju. To już ostatnie spotkanie na obiekcie przy Witczaka w zimnowodnym sezonie 2015/2016!

Przy temperaturze powietrza kilku stopni powyżej zera, w śmiertelnych podrygach zimy, jastrzębskie morsy po raz ostatni przed wiosenno-letnią przerwą zapozowały do wspólnego zdjęcia i wtargnęły do chłodnej wody, która pamięta... wszystkie ich poprzednie kąpiele w tym sezonie. Nie zabrakło sympatycznych przebrań i podziękowań dla wesołej załogi. Białe Misie będą mogły ten sezon uznać za udany. Nie tylko co tydzień spotykały się w Zdroju, ale również miały okazję do kąpieli w Bałtyku (Zlot Morsów w Mielnie), Wiśle (Przeciąganie Smoka w Krakowie) czy... kopalni (Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach).

Na następną kąpiel morsów poczekamy do października. A basen przy Witczaka będzie powoli szykowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji do letniej szychty. Przypominamy jednocześnie, że imprezowe podsumowanie sezonu odbędzie się w piątek, 1 kwietnia w lokalu Porto przy ul. Wiejskiej.

Zapraszamy do galerii zdjęć z ostatniej kąpieli. Za fotografie dziękujemy Łukaszowi Parylakowi z JasNetu!


Biały Miś na Facebooku

Dołącz do nas!
Ostatnio dodane zdjęciaSto pytań do...
Gdzie się kąpiemy?
Na Kąpielisku Zdrój, ul. Witczaka 1, Jastrzębie Zdrój. Tam na dole, przy Parku Zdrojowym.

A kiedy się kąpiemy?
W każdą niedzielę o 15:00.

Dlaczego tam?
Bo tam jest super, ekstra i fantastycznie.

Na jakiej podstawie?
Na podstawie umowy między Jastrzębskim Klubem Morsów 'Biały Miś' i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Czy 'Biały Miś' ma poglądy polityczne?
Tak. 'Biały Miś' zdecydowanie walczy z globalnym ociepleniem. Poza tym nie jest ani czerwony, ani zielony, ani czarny, ani niebieski. Jest biały.

Czy kąpać mogą się tylko członkowie klubu?
Chcemy, aby docelowo kąpali się wyłącznie członkowie klubu, przy czym oczywiście można przyjść na próbę i wykąpać się z nami bez dołączania do klubu. Jeżeli towarzystwo i atmosfera się spodobają - zapraszamy do zostania oficjalnym Białym Misiem :). Jednocześnie, aby brać udział w kąpieli, należy bezwzględnie wypełnić wręczane przy wejściu stosowne oświadczenie na temat akceptacji regulaminu kąpieli. Osoby, które chcą się kąpać, a nie wypełnią oświadczenia, nie zostaną wpuszczone na obiekt.

Jestem tu pierwszy raz. Co mam zrobić?
Po pierwsze wypełnić wspomniane oświadczenie, a po drugie zgłosić się do zarządu klubu, który pomoże w inauguracji nowego, morsowego etapu życia.

Co zabrać ze sobą na kąpiel?
Strój kąpielowy, ręcznik i dobry humor. Warto zabrać też czapkę i rękawiczki, a także obuwie (sportowe lub specjalne na basen), bo rozgrzewka na zmrożonym gruncie nie należy do przyjemnych.

Czy są przeciwwskazania?
Tak, nadciśnienie tętnicze.

Jak to wszystko po kolei wygląda?
Przebranie się - Rozgrzewka 10 min - Wejście do wody 30 sek do 3 min bez zamaczania głowy i dłoni - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Szatnia.

Dlaczego nie zamaczamy dłoni i głowy?
Bo przez nie ucieka najwięcej ciepła.

Ale niektórzy przecież pływali?
Jeśli będziesz biegał maratony i miał kilka lat stażu w morsowaniu, to możesz próbować pływania.

Dlaczego należy wpisywać się do księgi kąpieli?
Celem akceptacji regulaminu kąpieli w zimnej wodzie. To ekstremalna forma rekreacji wymagająca trochę więcej wysiłku aniżeli oglądanie w telewizji skoków Adama Małysza.

Czym są Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie?
Najlepszą imprezą świata, przy której wysiadają bale u Romanowów.

Copyright © Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś 2010