18 Grudzień 2018 14:17
Info o ''Białym Misiu''


Adres: ul. Witczaka 1
44-330 Jastrzębie-Zdrój
E-mail: bialymis@jasnet.pl
KRS: 0000334873
NIP: 633 220 00 86
Regon: 241344827

  


Z naszej galerii
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 58
Najnowszy użytkownik: Kamilaolszew
Wielka Ósemka jedzie poskromić Smoka!

Również w 2018 roku reprezentacji Jastrzębskiego Klubu Morsów Biały Miś nie zabraknie podczas imprezy organizowanej przez krakowski Kaloryfer. Chodzi rzecz jasna o "Przeciąganie Smoka przez Wisłę" - ekstremalną zabawę dla najlepiej przygotowanych śmiałków.

Spośród Białych Misiów przez "Królową Polskich Rzek" przepłyną ze Smokiem: Krzysztof Antos, Przemysław Izdebski, Dariusz Jurek, Krystian Kempny, Krzysztof Kuczera, Jakub Nadrajkowski, Grzegorz Woś i Henryk Ziegler. Należy dodać, że zostali oni oficjalnie zakwalifikowani przez organizatorów tego wyczynu i znaleźli się na oficjalnej liście 75 osób z całej Polski. Cała ósemka ostro trenowała przed wyjazdem na Kąpielisku Zdrój i jest zwarta i gotowa do walki.

Zarząd naszego klubu informuje, że nasza wspaniała ósemka będzie mogła liczyć na wsparcie kibiców. Cała ekipa wybiera się pod Wawel i będzie godnie reprezentować Białego Misia (wyjazd w niedzielę o 8:00 spod Biedronki przy ul. Warszawskiej; zbiórka o 7:45). Jednocześnie prezes Manuela Antos informuje, że mamy jeszcze pięć wolnych miejsc w autobusie na wyjazd do Krakowa (ale wyłącznie w charakterze kibica) - zgłoszenia bezpośrednio do pani prezes lub na priv naszego profilu na Facebooku.

PS. Oczywiście niedzielna kąpiel na basenie w Zdroju dla pozostałych Białych Misiów odbywa się według planu. Gospodarzami będą państwo Grzęda.


Witamy 2018 rok!

Białe Misie oficjalnie pożegnały 2017 rok! Na Kąpielisku Zdrój nie zabrakło okolicznościowego szampana (oczywiście... bezalkoholowego), za sprawą którego weszliśmy również w 2018 rok. Oby był jeszcze lepszy od mijającego. Z naszej strony życzymy, aby te kolejne dwanaście miesięcy było równie wesołe i upojne, jak ostatnie kąpiele!

Zapraszamy do galerii zdjęć pożegnania 2017 i powitania 2018 roku!

Galeria zdjęć - Witamy 2018 rok >>>


Wigilia Białego Misia 2017

To już piękna klubowa tradycja. Jak co roku tuż przed najpiękniejszymi Świętami Bożego Narodzenia Białe Misie spotykają się na uroczystej kąpieli połączonej z królewską ucztą w kawiarence na obiekcie w Zdroju. I tym razem nie zabrakło przepysznych potraw i prawdziwie rodzinnej atmosfery. Naprawdę cieszy fakt, że mimo upływu lat środowisko Białego Misia tak wspaniale trzyma się razem i dla wielu członków ekipy stanowi prawdziwy synonim rodziny i odskocznię od trosk dnia codziennego.

Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć z tego wspaniałego wydarzenia!

Galeria zdjęć - Wigilia Białego Misia >>>


No jak nie, jak TAK! Piękne Mikołajki i wspaniała Barbórka

Piękne Mikołajki i silni górnicy - czyli Barbórkowo-Mikołajkowa kąpiel Białego Misia już za nami! Część z Was zadbała o oficjalne mundury górnicze, a pan Adolf Merkel nie zapomniał nawet o medalach. Zapewne jednak męskiej części zdecydowanie bardziej podobały się kuse spódniczki naszych ślicznych Mikołajek, które upiększyły to cudowne spotkanie.

Jakby tego było mało, wreszcie przyszła zima. Śniegu wprawdzie jeszcze niewiele, a i mróz nieco popołudniu zelżał, ale potraktujmy to niczym zwiastun jeszcze lepszych czasów. Zapraszamy do galerii zdjęć z kąpieli w pierwszą niedzielę grudnia! Autorką zdjęć jest pani Magdalena Kowolik, której dziękujemy za wspaniałe uwiecznienie tej pięknej imprezy.

Galeria zdjęć - Kąpiel Mikołajkowo-Barbórkowa 2017 >>>


Zapraszamy do udziału w uroczystej kąpieli!

Zeszłoroczna kąpiel Barbórkowo-Mikołajkowa przeszła do historii. Dlatego i w tym roku zapraszamy wszystkich panów do uczczenia Górniczego Święta i przybycia na najbliższą niedzielną kąpiel (3 grudnia) w odpowiednich strojach! Postarajcie jednak nie kąpać się z bryłami węgla, ale czako byłoby wskazane. Natomiast wszystkie foczki zachęcamy do przebrania się za Mikołajki (6 grudnia również za pasem!), aby przypomnieć, że coraz bliżej święta. Mamy nadzieję, że w swojej pomysłowości nie zawiedziecie! Odpowiednią oprawę zapewni nam wspaniała zimowa aura, która zawitała do Jastrzębia-Zdroju.


Dokumenty do pobrania


Nowa deklaracja członkowska:
Plik .doc
Plik .pdf

Jednorazowe oświadczenie
(w przypadku pojedynczej kąpieli):
Plik .doc
Plik .pdf

Biały Miś na Facebooku

Dołącz do nas!
Ostatnio dodane zdjęciaSto pytań do...
Gdzie się kąpiemy?
Na Kąpielisku Zdrój, ul. Witczaka 1, Jastrzębie Zdrój. Tam na dole, przy Parku Zdrojowym.

A kiedy się kąpiemy?
W każdą niedzielę o 15:00.

Dlaczego tam?
Bo tam jest super, ekstra i fantastycznie.

Na jakiej podstawie?
Na podstawie umowy między Jastrzębskim Klubem Morsów 'Biały Miś' i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Czy 'Biały Miś' ma poglądy polityczne?
Tak. 'Biały Miś' zdecydowanie walczy z globalnym ociepleniem. Poza tym nie jest ani czerwony, ani zielony, ani czarny, ani niebieski. Jest biały.

Czy kąpać mogą się tylko członkowie klubu?
Chcemy, aby docelowo kąpali się wyłącznie członkowie klubu, przy czym oczywiście można przyjść na próbę i wykąpać się z nami bez dołączania do klubu. Jeżeli towarzystwo i atmosfera się spodobają - zapraszamy do zostania oficjalnym Białym Misiem :). Jednocześnie, aby brać udział w kąpieli, należy bezwzględnie wypełnić wręczane przy wejściu stosowne oświadczenie na temat akceptacji regulaminu kąpieli. Osoby, które chcą się kąpać, a nie wypełnią oświadczenia, nie zostaną wpuszczone na obiekt.

Jestem tu pierwszy raz. Co mam zrobić?
Po pierwsze wypełnić wspomniane oświadczenie, a po drugie zgłosić się do zarządu klubu, który pomoże w inauguracji nowego, morsowego etapu życia.

Co zabrać ze sobą na kąpiel?
Strój kąpielowy, ręcznik i dobry humor. Warto zabrać też czapkę i rękawiczki, a także obuwie (sportowe lub specjalne na basen), bo rozgrzewka na zmrożonym gruncie nie należy do przyjemnych.

Czy są przeciwwskazania?
Tak, nadciśnienie tętnicze.

Jak to wszystko po kolei wygląda?
Przebranie się - Rozgrzewka 10 min - Wejście do wody 30 sek do 3 min bez zamaczania głowy i dłoni - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Szatnia.

Dlaczego nie zamaczamy dłoni i głowy?
Bo przez nie ucieka najwięcej ciepła.

Ale niektórzy przecież pływali?
Jeśli będziesz biegał maratony i miał kilka lat stażu w morsowaniu, to możesz próbować pływania.

Dlaczego należy wpisywać się do księgi kąpieli?
Celem akceptacji regulaminu kąpieli w zimnej wodzie. To ekstremalna forma rekreacji wymagająca trochę więcej wysiłku aniżeli oglądanie w telewizji skoków Adama Małysza.

Czym są Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie?
Najlepszą imprezą świata, przy której wysiadają bale u Romanowów.

Copyright © Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś 2010