18 Grudzień 2018 14:59
Info o ''Białym Misiu''


Adres: ul. Witczaka 1
44-330 Jastrzębie-Zdrój
E-mail: bialymis@jasnet.pl
KRS: 0000334873
NIP: 633 220 00 86
Regon: 241344827

  


Z naszej galerii
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 58
Najnowszy użytkownik: Kamilaolszew
Sezon 2017/2018 uważamy za otwarty!

Choć do arktycznych warunków jeszcze daleko, to Białe Misie już teraz rozpoczęły zimnowodne szaleństwo. W niedzielne popołudnie Neptun ogłosił początek sezonu 2017/2018, który zapowiada nam się znakomicie! Dziękujemy wszystkim, od najmłodszych do najstarszych, za przybycie oraz zapewnienie znakomitej oprawy inauguracyjnej kąpieli za sprawą wspaniałych przebrań.

Zapraszamy do galerii zdjęć z pierwszej kąpieli, za którą dziękujemy panu Łukaszowi Parylakowi z JasNetu, naszego patrona medialnego.

Galeria zdjęć - Inauguracja sezonu 2017/2018 >>>


Rozpoczynamy sezon 2017/2018!

Ależ ten czas leci! Ledwo co bawiliśmy się w Porto na Złotych Łanach, podsumowując miniony sezon, a tu już jesień. Decyzją nowych (wedle kadencji) władz Jastrzębskiego Klubu Morsów Biały Miś sezon 2017/2018 rozpocznie się już w najbliższą niedzielę, 1 października o 15:00!

Zimy wprawdzie jeszcze nie ma, ale lato uciekło nam szybciej, niż mogliśmy się tego spodziewać. Tym samym wszystkie Białe Misie i sympatycy klubu wraz z kandydatami do kąpieli w nowym sezonie zapraszamy pierwszego dnia października na obiekt przy Witczaka. Tradycyjnie nie zabraknie wspaniałej zabawy!


Wybory: Gratulujemy Pani Prezes kolejnej kadencji!

Lepszego votum zaufania nasza Pani Prezes Manuela Antos nie mogła sobie chyba wyobrazić! W niedzielnych wyborach (z udziałem 32 spośród 80 uprawnionych do głosowania Misiów) dotychczasowa niekwestionowana władczyni Białego Misia została wybrana na kolejną kadencję i z tegoż powodu również redakcja oficjalnej strony wyraża szczerą radość, bo z Panią Prezes współpracuje się miło, sympatycznie i w ogóle super!

Ponieważ jednak we wrześniu wygasła kadencja nie tylko prezesa klubu, ale i całych władz, to należało uzupełnić również te stanowiska. W związku z powyższym informujemy, iż nowym skarbnikiem Białego Misia została Agnieszka Izdebska, natomiast do sądu koleżeńskiego dołączyli Kinga Korasiak i Władysław Żyra. Zastąpili oni Jadwigę Karbownik, Marka Karbownika oraz Sylwię Łysoniek, którym dziękujemy za lata ofiarnej pracy na rzecz Jastrzębskiego Klubu Morsów Biały Miś!


Wybory do władz Białego Misia

Uwaga! W związku z upływem kadencji obecnego zarządu naszego klubu, w niedzielę, 24 września o 16:00 na Kąpielisku Zdrój odbędą się wybory do władz Białego Misia. Prawo głosu będzie miał każdy członek naszego klubu, który regularnie opłaca składki. Każda z tych osób została już powiadomiona sms-em. - Liczymy na frekwencję oraz konstruktywne propozycje nowych członków do zarządu - podkreśla prezes Manuela Antos. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości i pytań - telefon kontaktowy - 504064617.


Pożegnanie sezonu w Restauracji Porto

Ostatnim akordem sezonu 2016/2017 tradycyjnie już jest oficjalna klubowa impreza, przy okazji której podsumowujemy, dziękujemy i bawimy się do rana. Podobnie jak przed rokiem, spotkaliśmy w Restauracji Porto na Złotych Łanach, gdzie jest pysznie, wesoło i tanecznie, a poza tym - wszystkie panie i wszyscy panowie byli zachwyceni obsługą (oczywiście panie jej męską częścią, a panowie - żeńską).

Zanim jednak Białe Misie zawojowały parkiet, mieliśmy trochę oficjalnych spraw. Nie mogło obejść się bez podziękowań dla naszej pani prezes Manueli Antos, bez której Białego Misia zapewne już dawno by nie było. Manuelko - nawet nie myśl o możliwości opuszczenia kapitańskiego mostka! Nie dopuścimy do tego! Poza tym oficjalne podziękowania (i bardzo drogie prezenty, za które serdecznie dziękujemy) otrzymała redakcja JasNetu (i strony klubowej), natomiast prezent specjalny czekał na naszego Neptuna, Stanisława Sunitę, który tak okazale zaszalał w Mielnie, że zostało to uwiecznione na specjalnie przygotowanej antyramie.

A potem wszyscy (no, prawie wszyscy) ruszyli na parkiet. W efekcie Złote Łany nie spały do białego rana! Zapraszamy do galerii najgrzeczniejszych zdjęć z tej pięknej imprezy.

Galeria zdjęć - Pożegnanie sezonu w Porto


Dokumenty do pobrania


Nowa deklaracja członkowska:
Plik .doc
Plik .pdf

Jednorazowe oświadczenie
(w przypadku pojedynczej kąpieli):
Plik .doc
Plik .pdf

Biały Miś na Facebooku

Dołącz do nas!
Ostatnio dodane zdjęciaSto pytań do...
Gdzie się kąpiemy?
Na Kąpielisku Zdrój, ul. Witczaka 1, Jastrzębie Zdrój. Tam na dole, przy Parku Zdrojowym.

A kiedy się kąpiemy?
W każdą niedzielę o 15:00.

Dlaczego tam?
Bo tam jest super, ekstra i fantastycznie.

Na jakiej podstawie?
Na podstawie umowy między Jastrzębskim Klubem Morsów 'Biały Miś' i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Czy 'Biały Miś' ma poglądy polityczne?
Tak. 'Biały Miś' zdecydowanie walczy z globalnym ociepleniem. Poza tym nie jest ani czerwony, ani zielony, ani czarny, ani niebieski. Jest biały.

Czy kąpać mogą się tylko członkowie klubu?
Chcemy, aby docelowo kąpali się wyłącznie członkowie klubu, przy czym oczywiście można przyjść na próbę i wykąpać się z nami bez dołączania do klubu. Jeżeli towarzystwo i atmosfera się spodobają - zapraszamy do zostania oficjalnym Białym Misiem :). Jednocześnie, aby brać udział w kąpieli, należy bezwzględnie wypełnić wręczane przy wejściu stosowne oświadczenie na temat akceptacji regulaminu kąpieli. Osoby, które chcą się kąpać, a nie wypełnią oświadczenia, nie zostaną wpuszczone na obiekt.

Jestem tu pierwszy raz. Co mam zrobić?
Po pierwsze wypełnić wspomniane oświadczenie, a po drugie zgłosić się do zarządu klubu, który pomoże w inauguracji nowego, morsowego etapu życia.

Co zabrać ze sobą na kąpiel?
Strój kąpielowy, ręcznik i dobry humor. Warto zabrać też czapkę i rękawiczki, a także obuwie (sportowe lub specjalne na basen), bo rozgrzewka na zmrożonym gruncie nie należy do przyjemnych.

Czy są przeciwwskazania?
Tak, nadciśnienie tętnicze.

Jak to wszystko po kolei wygląda?
Przebranie się - Rozgrzewka 10 min - Wejście do wody 30 sek do 3 min bez zamaczania głowy i dłoni - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Szatnia.

Dlaczego nie zamaczamy dłoni i głowy?
Bo przez nie ucieka najwięcej ciepła.

Ale niektórzy przecież pływali?
Jeśli będziesz biegał maratony i miał kilka lat stażu w morsowaniu, to możesz próbować pływania.

Dlaczego należy wpisywać się do księgi kąpieli?
Celem akceptacji regulaminu kąpieli w zimnej wodzie. To ekstremalna forma rekreacji wymagająca trochę więcej wysiłku aniżeli oglądanie w telewizji skoków Adama Małysza.

Czym są Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie?
Najlepszą imprezą świata, przy której wysiadają bale u Romanowów.

Copyright © Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś 2010